در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #1768
  idanasiri
  مشارکت کننده

  مشکلات رایج در تعمیرات پکیج اخگر
  پکیج نیز مانند سایر وسایل مصرفی خانه با گذشت زمان دچار استهلاک شده و به تعمیر نیاز تعمیر دارد. ابرکاوان نمایندگی تعمیرات پکیج اخگر در تهران یکی از بهترین مراکز در تمام نقاط تهران، آماده خدمت رسانی به شماست .شما عزیزان می توانید برای تعمیرات پکیج اخگر خود با 02122244011 تماس بگیرید.

  در صورتی که با هر یک از مشکلات زیر در رابطه با پکیج خود روبرو شدید، برای تعمیرات پکیج اخگر، می‌توانید با مرکز تعمیرات و خدمات ابرکاوان تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما برای تعمیر پکیج اخگر شما را راهنمایی کنند .
  با توجه به پیچیدگی ساختار پکیج های تولیدی شرکت اخگر و همچنین استفاده از مهره به جای خار در اتصالات به کار رفته در پکیج های دیواری اخگر معمولاً تعمیرکار پکیج اخگر در همه جا پیدا نمی‌شود.

  در واقع چیزی که مصرف کنندگان پکیج های دیواری اخگر همیشه از آن گله مند هستند این است که پس از مراجعه به اکثر مراکز خدمات تعمیرات و مطرح نمودن مشکل پکیج اخگر، اغلب تاسیساتی ها به هيچ عنوان حتی برای یک بازدید جزئی هم مراجعه نمی‌کنند.

  خدمت تمام مصرف کنندگان پکیج های دیواری اخگر باید اعلام کنیم که با وجود مرکز تخصصی خدمات ابرکاوان دیگر نگران مشکلات خود نباشید و با مطالعه مطلب آموزشی که در ادامه برایتان فراهم کرده ایم قصد داریم که از مشکلات شما بکاهیم.

  تعمیر پکیج ناوین
  دلیل روشن نشدن سه شعله پیلوت و روشن نشدن پکیج چیست؟
  اگر شما پکیج دیواری و یا حتی زمینی منزل خود را که هنگام مسافرت خاموش کره اید و پس از بازگشت به منزل، اقدام به روشن کردن بوسیله جرقه زن خود پکیج اخگر شدید، حتما دقت داشته باشید که پیلوت به کار رفته در پکیج های اخگر سه شعله می‌باشد و گاهاً ممکن است به دلیل کمی کثیف شدن، هنگام روشن کردن جرقه زن به جای اینکه هر سه شعله را روشن کند فقط شعله سمت جرقه روشن خواهد شد. در این حالت اگر حتی ساعت ها دکمه پیلوت را فشار دهید امکان ندارد شمعک ثابت بماند. برای رفع این مشکل براحتی بوسیله دستی اقدام به روشن کردن سه جهت شعله پیلوت نمایید.

  دلیل اصلی خاموش شدن پکیج اخگر؟
  فشار بار پکیج در اکثر پکیج های دیواری بوسیله یک گیج که دارای عقربه 1 تا 6 می‌باشد مشخص می‌شود، این فشار در حالت عادی می‌بایست بین 1 تا 1/5 بار باشد.

  زمانی که فشار بار پکیج افت پیدا می‌کند و به زیر 1 می‌رود ممکن است عملکرد پکیج مختل شود و در این حالت شما می‌توانید از طریق شیر پرکن که در زیر پکیج تعبیه شده است اقدام به بالا بردن فشار بار پکیج نمایید.

  دلیل اصلی خاموش شدن پکیج اخگر همین افت فشار بار پکیج است.

  علت روشن نشدن و یا ثابت نماندن شعله پیلوت پکیج؟
  در پکیج های اخگر یکی از ایرادات شایع روشن نشدن پیلوت است که شما در برخورد با این مشکل ابتدا باید دقت کنید که سه جهت پیلوت روشن شده باشد و در صورتی که یک جهت خاموش بود باید با کبریت روشن کنید.

  چرا پکیج اخگر آب را گرم نمی‌کند؟
  یکی از مشکلات شایع در پکیج دیواری اخگر گرم نشدن آب مصرفی در فصل تابستان و همچنین ولرم بودن آب مصرفی در زمستان است که اغلب به خاطر خراب شدن و یا به عبارتی سوراخ شدن دیافراگم لاستیکی شیر سه راهی پکیج دیواری اخگر میباشد.

  شماره تماس ۱۷۴۳ پیوسته آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد

  پمپ پکیج اخگر چرا کار نمی‌کند؟
  معمولا مشتری تا ابتدای فصل زمستان حتی برای یک بار هم کلید پمپ را نمی‌زند و به همین خاطر اول زمستان که اقدام به روشن کردن کلید پمپ می‌کند متوجه عدم فعالیت پمپ پکیج اخگر و به عبارتی گرم نشدن رادیاتورها می‌شود، البته این در حالی است که آب مصرفی به خوبی گرم می‌شود.

  با گرم نشدن رادیاتورها در پکیج اخگر دو حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد، اول به خاطر روشن نکردن کلید پمپ در تابستان و جلوگیری از گیرپاژ شدن پمپ است که برای برطرف کردن این مشکل باید پمپ باز شود و پروانه آن را با دست بچرخانید و سپس روغنکاری کرده و مجدد نصب کنید. پمپ پکیج اخگر توسط 4 پیچ آلن شماره چهار به بدنه متصل است.

  دومین دلیل کار نکردن پمپ سوختن و از کار افتادن آن است که برای اطمینان از آن باید ابتدا از گیرپاژ نبودن پروانه پمپ اطمینان حاصل کنید و نهایتا در صورت سوخته بودن پمپ آن را تعویض نمایید.

  برای تعویض پمپ فقط کافیست با شماره 02122244011 تماس بگیرید تا تعمیر کار پکیج اخگر ابرکاوان، نمایندگی تعمیر پکیج اخگر تهران، در کوتاه‌ترین زمان به خدمت شما بیایند.

  سر و صدای زیاد پکیج؟
  سه دلیل اصلی برای صدای ناهنجار پکیج می تواند خرابی و لرزش پمپ، وجود هوا در دستگاه و رسوب گیری باشد.

  شماره تماس ۱۷۴۳ پیوسته آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد

  چرا دکمه های پکیج اخگر کار نمی کند؟
  اگر سریعا نسبت به تعمیر این مشکل پکیج دیواری اخگر اقدام نشود، علاوه بر آسیب دیدن قطعات الکتریکی، دیگر قسمت های دستگاه نیز ممکن دچار آسیب شوند؛ بنابراین نسبت به تعمیر پکیج اخگر یا تعویض دکمه های معیوب پکیج اخگر در کمترین زمان ممکن اقدام نمایید.

  آیا سرد و گرم شدن خود به خود آب پکیج اخگر طبیعی است؟
  خیر، این مورد معمولا بنا به دلایل نوسان فشار آب، خرابی پمپ، ایراد در سنسور آب گرم یا شوفاژ، جرم گرفتن مبدل، خرابی فلومتر، فلوسوئیچ یا پرشر صورت می‌پذیرد. برای رفع این مشکل با شماره 02122244011 تماس حاصل فرمایید تا ابرکاوان تعمیر کار پکیج اخگر را برای حل و فصل مشکل شما اعزام کند.

  نشت آب از پکیج دیواری اخگر به چه دلیل است؟
  خیلی واضح است؛ این مورد ممکن است به دلیل شیلنگ های سوراخ شده آب متصل به پکیج باشد که با تعویض و محکم کردن واشرها توسط تعمیر کار پکیج اخگر، مشکل برطرف می شود.‌

  کم شدن فشار پکیج دیواری اخگر
  یکی دیگر از مشکلات پکیج های اخگر و همین طور تمام پکیج ها کم شدن فشار بار پکیج است که توسط مانومتر مشخص شده است. این درجه باید همیشه بین ۱ و ۲ باشد و در صورت پایین رفتن توسط شیری که به همین منظور در پکیج های دیواری زیر پکیج و در پکیج های زمینی روی پانل و یا داخل قرار گرفته است، درجه فشار بار را تنظیم کنید.

  دیافراگم پکیج اخگر چیست و کجا قرار دارد؟
  دیافراگم لاستیکی در پکیج دیواری اخگر یکی از قطعات اصلی جهت گرم کردن آب مصرفی در این پکیج می‌باشد.

  در واقع در پکیج دیواری اخگر مدل ACB به دلیل قدیمی بودن از شیر سه راهی هیدرولیکی استفاده شده است. این شیر سه راهی بر خلاف نمونه جدیدتر آن که با موتور برقی کار می‌کند وظیفه دارد زمانی که مصرف کننده آب مصرفی را باز می‌کند مدار آب سیستم را که در فصل زمستان به سمت رادیاتورها در جریان است بسته و آب داغ شده که از مبدل اصلی آمده را به سمت مبدل ثانویه که در پکیج دیواری اخگر با نام مبدل آب به آب شناخته می‌شود هدایت کرده و به این ترتیب آب مصرفی که در سمت دیگر مبدل در حرکت است گرم می‌شود.

  نقش دیافراگم در شیر سه راهی پکیج اخگر به عنوان عامل اصلی که توسط فشار آب ورودی باعث حرکت سوپاپ بایپاس می‌شود هست و در صورت سوراخ شدن و یا دفرمه شدن لاستیک دیافراگم وقتی آب به قسمت پشت دیافراگم رسید توانایی حرکت دادن سوپاپ را ندارد و در نتیجه آب مصرفی در مبدل گرم نمی‌شود.

  در فصل تابستان نیز با باز کردن آب مصرفی و حرکت دیافراگم علاوه بر اینکه سوپاپ مسیر گردش آب را به سمت مبدل هدایت می‌کند با جلو آمدن میله ی فنر سوپاپ و میکروسویچی که در سر شیر سه راهی قرار گرفته است به برد الکترونیک اطلاع می‌دهد که آب مصرفی باز شده است و برد کنترل نیز به شیر گاز فرمان می‌دهد و شعله اصلی برقرار می‌شود.

  با این توضیحات مطمئنا متوجه شدید که چرا وقتی دیافراگم معیوب یا پاره شود آب مصرفی سرد می‌باشد.

  روش تعویض دیافراگم پکیج اخگر :
  خوب بعد از اینکه نحوه عملکرد شیر سه راهی پکیج دیواری اخگر را یاد گرفتید و نقش دیافراگم را نیز در گرم کردن آب مصرفی پکیج اخگر دانستید میخوام روش تعویض دیافراگم را بهتون آموزش بدم.

  البته پیشنهاد میکنم از این آموزش فقط در جاهایی که به طور قطع اطمينان پیدا کردید تعمیرکار پکیج اخگر وجود ندارد و چاره ای ندارید استفاده کنید، زیرا ممکنه با کمی بی دقتی مشکل را حادتر کنید.

  برای تعویض دیافراگم پکیج اخگر ابتدا می‌بایست آب سرد ورودی به پکیج را ببندید و دوشاخه پکیج را از برق بکشید. سپس با یک پیچ گوشتی و یا انبردست خار قاب میکروسویچ را باز کرده و به همراه کلاهک تلفونی کنار بگذارید.

  سپس با پیچ گوشتی چهار سو اقدام به باز کردن کلیه پیچ های دور درب شیر سه راهی کنید و دیافراگم را بیرون آورده و به همون طریق ببندید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.